Стадион: "БайАрена“, Леверкузен
Дата: 02.02.2019 г.
Час: 16:30
Съдия: Тобиас Щилер

Петер Бош започна със загуба престоя си начело на Байер Леверкузен. "Аспирините“ допуснаха поражение с 0:1 от Борусия Мьонхенгладбах, но пък холандеца се реваншира на феновете на тима и в последния си мач Байер не остави никакви шансове на амбициозния състав на Волфсбург, надигравайки го с 3:0 като гост. Така "аспирините“ вече имат 27 точки, като се изкачиха на 9-ото място в класирането, и са на точка от Топ 6 и местата, които осигуряват евроквота.

Контзени за домакините са Поянпало и Рестос.

Байерн Мюнхен се наложи над Щутгарт с 4:1 в първия двубой от неделната програма на 19-ия кръг в Бундеслигата. Баварците изиграха един типичен за тях мач, като тотално надиграха своя опонент. Тиаго Алкантара беше точен за домакините още в 5-ата минута, но в 26-ата Анастасиос Донис изравни и опита да върне интригата.

След почивката баварците си спечелиха трите точки. Първо в 55-ата Байерн отново поведоха, когато шут на Серж Гнабри беше отклонен в мрежата от Кристиан Гентнер. В 64-ата минута Роберт Левандовски пропусна дузпа за Байерн, но в 71-вата съотборникът му Леон Горетцка все пак увеличи на 3:1 и по този начин сложи точка на спора. В 85-ата Левандовски все пак стигна до гола си и по този начин оформи крайното 4:1.

Футболистите на Нико Ковач запазиха дистанцията от лидера Борусия Дортмунд на шест точки, а баварците имат общо 42 пункта на сметката си.

Отсъстващи за визитата в Леверкузен са Толисо и Робен, а Рибери е под въпрос.

Прогноза: Байер Леверкузен – Байерн Мюнхен 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!