Типична победа за Байерн срещу Щутгарт

Байерн Мюнхен се наложи над Щутгарт с 4:1 в първия мач от неделната програма на 19-ия кръг в Бундеслигата. Баварците изиграха един типичен за тях мач, като тотлано надиграха своя опонент. Тиаго Алкантара беше точен за домакините още в 5-ата минута, но в 26-ата Анастасиос Донис изравни и опита да върне интригата.

След почивката баварците си спечелиха трите точки. Първо в 55-ата Байерн отново поведоха, когато шут на Серж Гнабри беше отклонен в мрежата от Кристиан Гентнер. В 64-ата минута Роберт Левандовски пропусна дузпа за Байерн, но в 71-вата съотборникът му Леон Горетцка все пак увеличи на 3:1 и по този начин сложи точка на спора. В 85-ата Левандовски все пак стигна до гола си и по този начин оформи крайното 4:1.