Дортмунд разгроми Хановер и поведе с девет точки пред Байерн

Борусия Дортмунд взе втора победа след подновяването на Бундеслигата, като разгроми с 5:1 на своя "Сигнал Идуна парк" предпоследния Хановер. Последните нямаха никакви шансове в двубоя, като интрига имаше през първата част, докато резултатът беше само 1:0. "Жълто-черните" постигнаха своята 15-а победа дотук през сезона. За пръв път в историята си Борусия събира 48 точки след първите си 19 шампионатни мача.

BVB поведоха в резултата още в 24-та минута чрез Ашраф Хакими. През втората част възпитаниците на Люсиен Фавър вдигнаха оборотите и стигнаха до нови четири гола в последните 30 минути на двубоя.  Марко Ройс вкара 12-ия си гол за сезон, а седем минути по-късно интригата вече беше ликвидирана с попаденията на Марио Гьотце и Рафаел Герейро. В 86-ата минута Бакалорц вкара почетен гол за гостите, но в последната минута Аксел Витсел се погрижи да върне преднината от четири гола за своите.

Така лидерът Борусия Дортмунд събра 48 точки и се откъсна на девет пред шампиона Байерн, който приема Щутгарт утре. Хановер е предпоследен с едва 11 пункта.