Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 27.01.2019 г.
Час: 16:30
Съдия: Франк Виленборг

Байерн Мюнхен записа важен успех с 3:1 при визитата си на Хофенхайм в откриващия двубой от 18-ия кръг в Бундеслигата. Баварците стигнаха до две от попаденията си още преди почивката. На два пъти се разписа Горетцка в 35-ата минута и 45-ата минути, давайки стабилен аванс на своя тим. В 59-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Шулц и до известна степен върна интригата. Все пак в 87-ата минута баварците сложиха точка на спора чрез Роберт Левандовски, който не избърза да се радва, тъй като реферите се забавиха малко с решението дали да зачетат гола, но в крайна сметка реферът посочи центъра.

Така баварския колос продължи добрата си серия от последно време, постигайки шести последователен успех и запази изоставането си от лидера Борусия Дортмунд на шест точки. Играчите на Нико Ковач имат 39 пункта на сметката си.

Контузени за Байерн са Рибери, Робен и Толисо.

Отборът на Щутгарт инкасира трета поредна загуба, след като в предишния кръг "швабите“ отстъпиха с 2:3 у дома от Майнц 05. Играчите на Маркус Вайнцийрл можеха да сътворят подвиг, тъй като почти заличиха пасив от три попадения, но малко не им достигна, и в крайна сметка загубиха. Положението около южняците остава все така сложно и Щутгарт се намира под чертата, заемайки 16-то място в класирането с актив от 14 точки. Единственото успокоително за "швабите“ е, че спасението е на дистанция от едва една точка.

Аут за тежката визита в Мюнхен са Климент, Павар и Майер.

Щутгарт постигна гръмка победа при последната си визита в тази част на Бавария с изразителното 4:1, като следва да се отбележи, че тогавашният мач за Байерн бе без значение, тъй като тимът си бе гарантирал титлата.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Щутгарт 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!