Байерн взе своето срещу Хофе (видео)

Байерн Мюнхен записа важен успех с 3:1 при визитата си на Хофе в откриващия двубой от 18-ия кръг в Бундеслигата. Баварците стигнаха до две от попаденията си още преди почивката. На два пъти се разписа Горетцка в 35-ата минута и 45-ата минути, давайки стабилен аванс на своя тим. В 59-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Шулц и до известна степен върна интригата. Все пак в 87-ата минута баварците сложиха точка на спора чрез Роберт Левандовски, който не избърза да се радва, тъй като реферите се забавиха малко с решението дали да зачетат гола, но в крайна сметка реферът посочи центъра.

Така баварския колос продължи добрата си серия от последно време и съкрати аванса на лидера Борусия Дортмунд на 3 точки, но BVB са с мач по-малко.