Байерн с класика срещу Айнтрахт

Байерн Мюнхен срази Айнтрахт Франкфурт с 3:0 като гост в мач от 17-ия кръг на германската Бундеслига, постигайки пета поредна шампионатна победа. Над всички беше 35-годишният Франк Рибери, който направи страхотен мач. Срещата беше и завръщане на Нико Ковач във Франкфурт, който преди това водеше "орлите", а сега е начело на шампионите.

Рибери откри в 35-ата минута след подаване на Роберт Левандовски. Голът падна след бърза контраатака на баварците, при която трима в червено се озоваха срещу двама бранители на Айнтрахт. В 79-ата минута французинът игра на двойно с Джошуа Кимих и вкара с помощта на левия страничен стълб. Както е известно, французинът се оказа герой в дербито с РБ Лайпциг през седмицата, когато вкара единствения гол.

В 89-ата минута баварците оформиха крайния резултат с попадение на Рафиня дошло след подаване на Томас Мюлер.

Така Байерн Мюнхен събра 36 точки и се качи на втора позиция, изоставайки с шест точки от лидера Борусия Дортмунд. Айнтрахт Франкфурт е пети с 27 пункта.