Байерн няма да приключи с победа календарната 2018 година

Стадион: "Комерцбанк Арена“, Франкфурт на Майн
Дата: 22.12.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Мануел Грефе

Амбициозният отбор на Айнтрахт Франкфурт не успя да спечели във второ поредно гостуване. В междинния кръг "орлите“ направиха 2:2 като гости на Майнц 05. Възпитаниците на Адолф Хютер на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка съумяваха да изравнят. Айнтрахт пропусна добра възможност да се изкачи на 4-ото място в класирането и продължава да е на 5-та позиция, като има 27 пункта.

Контузени за домакините са Чандлър, Пасиенсия, Торо, Абрахам и Соуса.

Байерн Мюнхен победи РБ Лайпциг в дербито от междинния 16-ти кръг на германската Бундеслига. Битката на стадион "Алианц Арена" завърши с минимален успех за домакините с 1:0. Единственото попадение падна чак в 83-ата минута, а негов автор бе Франк Рибери. Тогава Гулаши спаси шут на Ренато, но след това Рибери финтира защитник и отправи безпощаден удар в долния ляв ъгъл. Като цяло двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което си размениха по една греда, но след почивката шампионите доминираха и в крайна сметка заслужено стигнаха до успеха. Трябва да се отбележи още, че в добавеното време червени картони получиха Илзанкер и Ренато.

Така третият Байерн събра 33 точки и вече е само на шест зад лидера Борусия Дортмунд. Ако "жълто-черните“ не спечелят дербито срещу съименника и от Мьонхенгладбах, който пък е със същия актив като Байерн, баварците ще могат още повече да скъсят дистанцията до лидерското място.

Аут за тежката визита във Франкфурт са Толисо, Родригес, Коман и Гнарби, а Санчес е наказан.

Прогноза: Айнтрахт Франкфурт – Байерн Мюнхен 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!