Чудо преди Коледа! Фортуна Дюселдорф поднесе сензацията срещу Дортмунд (видео)

Фортуна Дюселдорф записа малко очаквана победа в междинния 16-и кръг на Бундеслигата, след като се наложи с 2:1 у дома над лидера в класирането Борусия Дортмунд

Попаденията за Фортуна отбелязаха Доди Лукебакио, който излезе очи в очи със стража на Борусия Роман Бюрки в 22-ата минута и Жан Цимер в 56-ата. За гостите почетно се разписа влезлият като резерва Пако Алкасер в 81-ата минута, който засече с глава центриране на Лукаш Пишчек. За нов гол обаче BVB нямаха сили и така загубиха важни точки в борбата за титлата.

С успеха Фортуна се изкачи на 15-о място в класирането с актив от 15 точки. Борусия остана на върха с 39, като авансът им пред съименниците от Мьонхенладбах беше стопен на 6 точки. Байерн Мюнхен дебне от трета позиция, а и освен това с 30 точки и мач по-малко.