Стадион: "HDI Арена“, Хановер
Дата: 15.12.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Сьорен Щоркс

Хановер 96 продължава да е много непостоянен до момента. В предишния кръг клубът от Долна Саксония прекъсна серията от две поредни загуби, но играчите на Андре Брайтенрайтер отново не победиха, завършвайки наравно – 1:1, като гости на Майнц 05. Хановер определено има за какво да съжалява, тъй като водеше в резултата до самия край на двубоя, когато допусна израняване от дузпа.

Така "червените“ продължават да са в зоната на изпадащите, като заемат предпоследното 17-то място и имат 10 точки.

Контузени за домакините са Хюберс, Приб и Бебу, а Сорг е наказан.

Байерн Мюнхен записа втора поредна победа в Бундеслигата и общо осма до момента. Тя бе факт при домакинството на Нюрнберг за крайното 3:0. Роберт Левандовски направи добър мач и наниза две попадения, а едно добави и ветеранът Франк Рибери. Това беше напълно достатъчно за момчетата на Нико Ковач и те доиграха мача в спокойно темпо.

В 9-ата минута Лева се оказа най-съобразителен при изпълнения от Джошуа Кимих корнер, засичайки с глава - 1:0. В 27-ата минута Байерн удвои, след като Леон Горецка отправи феноменален фалцов изстрел извън наказателното поле и топката се отби в напречната греда, след което попадна на крака на Левандовски и той вкара на празна врата.

Скоро след подновяването на играта всичко окончателно приключи като интрига. В 56-та минута резултатът набъбна на 3:0. Вратарят Фабиан Бредлов изби нескопосано една топка и тя даде старт на голова атака за баварците. Последва удар на Серж Гнабри, но той беше избит от стража. Топката стигна до Франк Рибери, който я мушна в мрежата през краката на Бредлов и оформи класиката.

Така играчите на Нико Ковач вече имат 27 точки и са на 3-то място в класирането, като продължават да са на 10 от лидера Борусия Дортмунд.

През седмицата Байерн направи истински трилър като гост на Аякс в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят в Аместердам премина през редица обрати за крайното 3:3, като ремито за мюнхенци бе достатъчно, за да спечелят групата.

Контузени за баварците са Толисо и Хамес, а Робен е под въпрос.

Прогноза: Хановер 96 – Байерн Мюнхен 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!