Байерн ще спечели регионалното дерби срещу Нюрнберг

Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 08.12.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Тобиас Щилер

Байерн Мюнхен постигна успех с 2:1 при гостуването си на Вердер Бремен в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата, като съумя да прекъсне серията от три последователни двубоя в първенството без победа.

Серж Гнабри бе точен за баварците в 20-ата минута. Кимих изведе Гнабри и бившият нападател на домакините даде аванс на Байерн - 1:0. Юя Осако възстанови равенството в 33-ата минута. Нойер сбърка, след като не прецени излизането си и беше наказан от Осако, който с глава насочи кълбото в мрежата му. Жером Боатенг също не се справи със задълженията и може да бъде винен за попадението.

Малко след почивката Байерн отново поведе. Мюлер подаде към Гнабри, който имаше шанс кълбото да се отбие в тялото му и отново да посети мрежата на Вердер - 1:2. Иначе трябва да се отбележи, че Кингсли Коман се появи на терена още преди почивката, тъй като Рибери напусна с контузия.

Така играчите на Нико Ковач вече имат 24 точки, но продължават да са на цели 9 от лидера Борусия Дортмунд. Баварците заемат 4-то място в подреждането.

Аут за домакините са Хамес, Робен и Толисо.

Новакът Нюрнберг успя да стигне до равенство за крайното 1:1 у дома срещу Байер Леверкузен. Благодарение на спечелена точка, "франките“ успяха да се задържат извън зоната на изпадащите, като се намират непосредствено над нея, заемайки 15-то място. Селекцията на Михаел Кьолнер имат 11 пункта, с колкото е и тимът на Щутгарт, но баварците са с по-добри показатели.

Аут за регионалното дерби срещу крайно неудобния съперник са Липерт, Матения, Валентини и Льовен.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Нюрнберг 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!