Байерн си взе трите точки от предпазлив Вердер

Байерн Мюнхен постигна успех с 2:1 при гостуването си на Вердер Бремен в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата. Серж Гнабри бе точен за баварците в 20-ата минута. Кимих изведе Гнабри и бившият нападател на домакините даде аванс на Байерн - 1:0.

Юя Осако възстанови равенството в 33-ата минута. Нойер сбърка, след като не прецени излизането си и беше наказан от Осако, който с глава насочи кълбото в мрежата му. Жером Боатенг също не се справи със задълженията и може да бъде винен за попадението.

Малко след почивката Байерн отново поведе. Мюлер подаде към Гнабри, който имаше шанс кълбото да се отбие в тялото му и отново да посети мрежата на Вердер - 1:2.

Иначе трябва да се отбележи, че Кингсли Коман се появи на терена още преди почивката, тъй като Рибери напусна с контузия.