Дортмунд обърна Байерн в страхотен мач с пет гола

Борусия Дортмунд спечели дербито срещу Байерн Мюнхен с 3:2, което бе от програмата на 11-ия кръг в Бундеслигата. Баварците на два пъти повеждаха, но BVB стигаше до равенството, а в крайна сметка и до победата. Роберт Левандовски реализира за шампионите в 26-ата минута, засичайки центриране на Гнабри - 1:0. Домакините също имаха добри положения през първата част, но в крайна сметка останалите попадения паднаха след почивката.

В 49-ата Марко Ройс изравни от дузпа, като вина за наказателния удар има Нойер. Само три по-късно пак Левандовски беше точен за мюнхенци с удар от близо, но останаха съмнения за засада преди паса към поляка. Новото изравняване бе факт в 67-ата минута, когато Ройс завърши хубава атака на своя отбор. В 73-ата Пако Алкасер изведе Борусия напред. До края имаше още положения, като в добавеното време гол на Левандовски не бе зачетен заради засада. След този успех "жълто-черните" вече имат седем точки аванс на днешния си съперник.