Шалке се справи с Хановер

Шалке 04 стигна до успех с 3:1 у дома над Хановер 96 в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. Всичките попадения в мача бяха реализирани през второто полувреме. Иначе преди почивката домакините от Гелзенкирхен имаха претенции към рефера, който в 32-ата минута първо отсъди дузпа в тяхна полза, но след консултация със системата ВАР я отмени.

Десетина минути след почивката “кралскосините" все пак получиха наказателен удар, а Набил Бенталеб бе точен. Дузпата бе отсъдена за нарушение на вратаря Филип Тшаунер срещу Марк Ут. Хановер се върна в мача, след като резервата Хендрик Вейдант изравни в 70-ата минута с удар с глава.

Радостта на играчите на Хановер обаче продължи само минутка, защото в 71-ата Брийл Емболо върна аванса на домакините. Пет минути преди края Марк Ут оформи крайния резултат в двубоя.

Шалке е 13-и в класирането с 10 точки, а Хановер заема 16-а позиция с 6 точки.