Късен гол от дузпа препъна Дортмунд срещу Херта

Борусия Дортмунд не успя да се поздрави с нова победа и завърши наравно - 2:2 при домакинството си на Херта Берлин в мач от деветия кръг на немския елит. Все пак “жълто-черните" продължават да нямат загуба до момента.

BVB отбеляза в 18-ата минута, когато Джейдън Санчо вкара топката във вратата с пета, но попадението бе отменено заради засада на Ройс. Десетина минути по-късно англичанинът все пак отбеляза за 1:0, оползотворявайки асистенция на Марио Гьотце в непосредствена близост до вратата.

Херта възстанови равенстовто малко преди почивката. Саломон Калу навлезе в наказателното поле, преодолявайки Бюрки за 1:1. В 61-ата минута Джейдън Санчо вкара нов гол за Дортмунд, но щурмът на берлинския тим даде резултат и в 90-ата минута, когато равенството отново бе възстановено. Херта получи дузпа, след като Загаду извърши нарушение в наказателното поле. Калу пък бе безапелационен и вкара втория си гол от 11 метра за финалното 2:2.

Борусия продължава да е на първо място в Бундеслигата, като вече има 21 точки. Херта е на пета позиция с пет пункта по-малко.