Борусия Мьонхенгладбах удари три шамара на Байерн насред Мюнхен

Борусия Мьонхенгладбах записа впечатляващ класически успех с 3:0 при визитата си на шампиона Байерн Мюнхен. Гостите се възползваха от повечето си добри атаки и заслужено се поздравиха с крайния успех тази вечер.

Така Байерн вече е пети в класирането, губейки три позиции. Иронията е, че само до преди седмица баварците бяха лидери, а до края на този кръг могат да паднат до 6-то място в подреждането.

Аласан Плея даде аванс на своя тим с попадение още в 10-ата минута. Ларс Щиндъл удвои шест минути по-късно. До края на първата част Робен и Левандовски пропиляха добри възможности, за да върнат интригата. Като за капак на всичко Давид Алаба получи контузия и бе заменен принудително, като тепърва ще става ясно какво е неговото състояние.

След почивката Байерн така и не намери път към вратата на съперника, макар един гол да бе отменен от рефера поради засада. Така Патрик Херман вкара нов гол за гостите в 88-ата минута, с което сложи точка на спора.