Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 06.10.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Франк Виленборг

Херта победи Байерн Мюнхен с 2:0 в мач от шестия кръг на Бундеслигата. Това бе и първа загуба за баварците за този сезон. Головете на "Олимпиящадион" в Берлин бяха дело на Ведат Ибишевич от дузпа в средата на първото полувреме, а малко преди почивката Одрей Дуда оформи крайния резултат.

След паузата Байерн така и не успя да намери верния път към вратата на столичани и по този начин инкасира загуба.

Иначе Байерн и Херта се изравниха по точки на върха в класирането с по 13, като играчите на Нико Ковач са 2-ри заради по-добрите си показатели. Лидер е Боурися Дортмунд, който има точка повече.

През седмицата Байерн отново не спечели, след като завърши наравно – 1:1, при домакинството си в Шампионската лига срещу холандския гранд Аякс.

За предстоящия двубой аут за домакините са Толисо, Коман и Рафиня.

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах продължава да изпитва затруднения далеч от дома. В последния си мач от първенството вестфалци направиха 2:2 като гости на Волфсбург и продължават да нямат успех при гостуване от началото на сезона. За сметка на това играчите на Дитер Хекинг за безпогрешни до момента пред своите привърженици.

Гладбах заема 4-то място и е с 11 точки в актива си. За тежката визита в Мюнхен, където Борусия не е печелила от 2015 г. насам, аут за "жребчетата“ са Виялба и Дърмич.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Борусия Мьонхенгладбах 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!