Страхотен обрат и заслужено първо място за Дортмунд

Борусия Дортмунд вече е лидер в класирането. "Жълто-черните" се възползваха от грешната стъпка на Байерн и ги измести от топ позицията в класирането. Тази вечер BVB губеше с 0:2, но в последния половин час стигна до обрат и победа с 4:2 при визитата си на Байер Леверкузен в среща от 6-ия кръг на Бундеслигата.

"Аспирините" стартираха добре и водеха с 2:0 до почивката след голове на Вейзер и Тах в 9-ата и 39-ата минута. Ларсен намали в 65-ата минута и даде някаква надежда на гостите от миньорския град. Четири минути след това Ройс успя да изравни. С голове в 86-ата минута и продължението на мача Алкасер донесе успеха на гостите.

След мача Леверкузен е на 12-ото място в класирането с актив от 6 пункта, докато Борусия е лидер с 14 точки.