Победният път на Байерн завърши в столицата

Херта победи Байерн Мюнхен с 2:0 в мач от шестия кръг на Бундеслигата. Това бе и първа загуба за баварците за този сезон. Головете на "Олимпиащадион" в Берлин бяха дело на Ведат Ибишевич от дузпа в средата на първото полувреме, а малко преди почивката Одрей Дуда оформи крайния резултат.

23-та минута, когато Боатенг фаулира в наказателното си поле Саломон Калу. Ведад Ибишевич се нае с изпълнението на дузпата и прати в обратния ъгъл Мануел Нойер за 1:0. В самия край на полувремето Одрей Дуда засече центриране на Валентино Лазаро в наказателното поле за крайното 2:0. След почивката Байерн така и не успя да намери верния път към вратата на столичани и по този начин инкасираха загуба.

Байерн и Херта се изравниха по точки на върха в класирането с по 13. Борусия Дортмунд и Вердер Бремен обаче могат да се наместят на първото място, ако спечелят мачовете си от кръга.