Байерн загуби точки срещу Аугсбург, Шалке с ново поражение

Байерн Мюнхен допусна малко очаквано равенство - 1:1 с Аугсбург в двубой от междинния пети кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена". По този начин за първи път този сезон момчетата на Нико Ковач губят точки след седем успеха във всички турнири.

Шампионите направиха куп пропуски към края на първото полувреме и в началото на второто заслужено откриха резултата чрез неостаряващия Ариен Робен, който беше изведен от Серж Гнабри. Холандецът отбеляза 98-ото си попадение в Бундеслигата.

Само четири минути преди края на срещата гостите реализираха чрез Феликс Гьотце. Централният защитник, който премина в Аугсбург именно от Байерн през лятото, реализира с гърди. По-малкият брат на Марио Гьотце засече опит за удар на свой съотборник, след като Мануел Нойер не бе убедителен при едно центриране от корнер.

Байерн води на върха с 13 точки, а Вердер Бремен е втори с две по-малко. Аугсбург заема 12-ата позиция с пет точки.

В други мач от кръга Шалке 04 загуби с 0:1 при визитата си на Фрайбург и остава твърдо на дъното без нито една спечелена точка. Флориан Нидерлехнер (52) реализира победния гол за брайзгауци