Стадион: "Фелтинс Арена“, Гелзенкирхен
Дата: 22.09.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Даниел Сиберт

Шалке 04 инкасира трета загуба и остава без нито точка през новия сезон в Бундеслигата. “Кралскосините" допуснаха поражение от Борусия Мьонхенгладбах и отстъпиха с 1:2 като гости. Брийл Емболо отбеляза единственото попадение за своя тим, а то падна в самия край и се оказа почетно.

Така едва ли някой си е представял, че Шалке 04, който е действащ вицешампион от последната кампания, ще започне текущия сезон с три поражения. В момента клубът от миньорския град е на предпоследното 17-то място, като под него е само Байер Леверкузен, който е с малко по-лоши показатели.

През седмицата Шалке 04 не успя да постигне и успех в Шампионската лига, въпреки че водеше у дома срещу Порто, но двубоят в крайна сметка завърши 1:1.

За предстоящия тежък сблъсък у дома отсъстващи са Стамбули и Очипка.

Байерн продължава по шампионски и в предишния кръг баварците се наложиха с 3:1 у дома над Байер Леверкузен. Вендел даде аванс на гостите, след като бе точен от дузпа в 6-ата минута, но това бе всичко по-интересно пред вратата на домакините. Корентен Толисо изравни в 10-ата минута, Ариен Робен в 19-ата обърна нещата в полза за баварците. След почивката третият гол бе просто въпрос на време. Той все пак падна малко преди последния съдийски сигнал и бе дело на Хамес.

Едва ли е изненада, че след първите три кръг от сезона играчите на Нико Ковач са безпогрешни и имат пълен комплект от 9 точки.

През седмицата Байерн стартира с успех и в Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 като гост на Бенфика и то без да си дава особено зор.

За визита в Гелзенкирхен контузени са Толисо, Алкантара, Рафиня и Коман.

Прогноза: Шалке 04 – Байерн Мюнхен 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!