Дортмунд стартира добре сезона

Борусия Дортмунд започна добре сезона, след като обърна и победи Лайпциг с 4:1 на своя "Сигнал Идуна Парк" в мач от първия кръг на германската Бундеслига. Гостуващият отбор стартира с много ранно попадение, което бе дело на Аугустин и падна още в първите секунди на срещата.

Все пак отборът на Лусиен Фавър успя да обърне нещата в своя полза. В 21-ата минута Дахуд съумя да стигне до изравнителен гол, а пет минути преди почивката Сабитцер си вкара автогол.  Махмуд Дахуд изравни в 21-ата минута, а малко преди края на първата част Марсел Забитцер си вкара автогол.

Новото попълнение на дортмундци Аксел Витсел покачи на 3:1 малко след почивката, като по този начин уби интригата. За крайното 4:1 точен бе Ройс в 91-ата минута.

Това бе и официален дебют на Фавър в Бундеслигата за Дортмунд и отборът стартира добре при него.