Байерн прибира шампанското след поражение от РБ Лайпциг (видео)

Байерн Мюнхен допусна трета загуба от началото на сезона в Бундеслигата. Тази вечер баварците отстъпиха с 1:2 при визитата си на РБ Лайпциг. Преди този 27-ми кръг се говореше за това, че Байерн може да триумфира с титлата при победа и при поражение на Шалке, но нито едно от тези неща не се получиха.

Хората на Юп Хайнкес откриха резултата при първата си опасна атака, като ударът с глава на Сандро Вагнер беше и единственият точен за гостите през първата част. В 37-ата минута "биковете" обаче изравниха чрез Наби Кейта. Последният, освен това и асистира за Тимо Вернер десетина минути след почивката, когато Лайпциг осъществи пълен обрат.

Така Байерн ще чака дербито с Борусия Дортмунд, като условието е същото - тогава може да спечелят "Салатиерата" при успех в мача и издънка на Шалке 04 в двубоя от този кръг.