Байерн нахапа на шест пъти Хамбургер (видео)

Байерн Мюнхен се наложи с 6:0 над гостуващия Хамбургер ШФ в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Баварците не оставиха съперника си и за миг да си почине, като головете валяха от началото до края на срещата.

Франк Рибери откри резултата в 8-ата минута, а след това Левандовски добави два гола - в 12-ата и 19-ата минути. Десет минути след почивката Ариен Робен реши, че класически резултат не е достатъчен на опонента и реализира четвъртия гол за Байерн. В 81-ата Франк Рибери направи 5:0, а в самия край на мача Левандовски оформи крайния резултат, след като бе точен от дузпа. Малко преди това полякът отново стреля от бялата точка, но не успя да се разпише.

Така хората на Юп Хайнкес събраха 66 точки и запазиха разликата от 20 пред втория Шалке. Хамбургер остава предпоследен с 18 пункта.