Дортмунд и РБ Лайпциг поделиха по точка (видео)

РБ Лайпциг и Борусия Дортмунд не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 1:1 в дербито на 25-ия кръг на Бундеслигата, играно на стадион "Ред Бул Арена".

След половин час игра "биковете" откриха резултата след грешка на Шюрле в средата на терена. Наби Кейта му открадна топката, пусна за Огюстен и нападателят завърши с точен фалцов удар в десния ъгъл.

Иначе преди това две попадения на "жълто-черните" правилно бяха отменени заради засади. Радостта на домакините обаче беше кратка, защото в 38-ата минута Махмуд Дахуд демонстрира пусна за Марко Ройс от дълбочина и германецът се разписа в трети пореден кръг.

През второто полувреме и двата отбора играха слабо и почти не създаваха интересни положения. Единственото по-интересно положение бе един невероятен пропуск на празна врата на Мичи Батшуай. След ремито Дортмунд падна до трето място с 42 точки, а РБ остава шести с 39 пункта.