Шалке в топ 3 след успех в дербито срещу Леверкузен (видео)

Шалке 04 вече е в топ 4 на Бундеслигата, след като днес постигна победа в дербито на кръга срещу Байер Леверкузен. "Кралскосините" се наложиха с 2:0 в среща, която беше от програмата на 24-ти кръг на немското първенство. Все пак трябва да се отбележи, че "аспирините" играха над 50 минути с човек по-малко на терена. В 38-ата минута халфът на Байер Доминик Коор беше изгонен за втори жълт картон.

Иначе Гуидо Бургщалер вкара първия гол след 11 минути игра след хубава индивидуална акция. Интригата бе факт до края, но в 89-ата минута "миньорите" спечелиха дузпа, реализирана от Набил Бенталеб. Малко преди това Брийл Емболо беше пропуснал сам срещу Бернд Лено.

Успехът изпрати Шалке на 3-то място с 40 точки, колкото има и вторият Борусия Дортмунд, които са с мач по-малко. Леверкузен се смъкна до 5-та позиция с 38 пункта.