Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 24.02.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Гидо Винкман

Байерн Мюнхен се наложи с 2:1 при визитата си на Волфсбург в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. Даниел Дидави беше точен в 8-ата минута и даде аванс на домакините. Юнус Мали центрира и Дидави с глава вкара. До края на първата част баварците не направиха почти нищо интересно, но след почивката надиграха своя съперник.

В 55-ата Корентен Толисо спечели дузпа за своя тим, но вратарят Кастеелс хвана удара на Робен. Все пак в 64-ата минута Робен се реабилитира с отлично подаване към Сандро Вагнера, а последният бе точен 1:1.

В добавеното време младокът Итер сбърка и задържа в наказателното поле Робен. От бялата точка Левандовски бе точен, носейки успех на своя тим, доближавайки ги още по-близо до титлата.

Възпитаниците на Юп Хайнкес имат 59 точки, което е с цели 19 повече пред Борусия Дортмунд.

През седмицата Байерн направи решителна крачка към 1/4-финалите в Шампионската лига, след като разби с 5:0 у дома Бешикташ и обезсмисли реванша в Истанбул.

Иначе за предстоящия двубой аут за домакините са Нойер, Хамес и Боатенг.

След четири поредни кръга без поражение отборът на Херта допусна изненадваща загуба, след като отстъпи с 0:2 при домакинството си на борещия се за оцеляване тим на Майнц 05. "Старата дама" остава с 30 пункта и към момента е на 11-та позиция в таблицата.

За гостуването в Бавария контузени са Курт, Ибишевич, Сибер и Майер, а Рекик и Вайзер са под въпрос.

Едва ли е изненада фактът, че Байерн е в серия от 10 поредни победи у дома над Херта, като в девет от тези двубои баварците успяха да вкарат поне два гола във вратата на столичани.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Херта Берлин 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!