Стадион: "Опел Арена", Майнц
Дата: 03.02.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Сьорен Щоркс

Майнц 05 спешно се нуждае от точки, тъй като към момента съставът от едноименния град се намира непосредствено над зоната на изпадащите, заемайки спасителната 15-та позиция с актив от 20 точки, като първия от отборите под чертата е на дистанция от три пункта. В предишния кръг "червените" допуснаха донякъде очаквано поражение при визитата си на Байер Леверкузен с 0:2.

За предстоящия двубой с Байерн, който по традиция много затруднява "05" у дома, тъй като последният домакински успех на Майнц над баварците е от 2011 г. с 3:2, под въпрос е стражът Рене Адлер.

Очакваната поредна шампионска Сребърна салатиера за Байерн е все по-близо. В предишния кръг баварците осъществиха пълен обрат и се наложиха над коравия тим на Хофенхайм с 5:2 в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. Гостите стартираха отлично срещата, като първи поведоха в 3-ата минута, когато Марк Ут довкара на празна врата, след като вратарят Свен Улрайх беше спасил дузпа на Серж Гнабри.

В 12-ата Гнабри все пак се реваншира и вкара за Хофе, удвоявайки аванса на своя тим. В 21-ата Роберт Левандовски върна едното попадение, след като отклони удар на Коман. След още четири Жером Боатенг изравни, засичайки с глава центриране от корнер.

В 63-ата Кингсли Коман донесе обрата - 3:2, завършвайки хубава контра на своя тим. След още три минути Видал покачи на 4:2 след грешка на вратаря и на практика сложи точка на интригата. До края на мача гостите се предадоха напълно и просто чакаха да изтече редовното време. Така логичното се случи и в края на срещата Сандро Вагнер оформи крайния резултат, засичайки топката отблизо.

Байерн е на 1-во място с актив от 50 точки и има цели 16 повече от втория Байер Леверкузен. Ако продължава с тези темпове, баварският колос може след месец и половина да отваря шампанското.

За гостуването в Майнц с травми са Нойер и Алкантара.

Прогноза: Майнц 05 - Байерн Мюнхен 0:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!