Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 27.01.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Мануел Грефе

В дербито на 20-я кръг от програмата на Първа Бундеслигата един срещу друг на "Алианц Арена" в Мюнхен се изправят отборите на Байерн и Хофенхайм. Баварският клуб изпитва затруднения в изявите си срещу коравия съперник от Зинсхайм, който успя да запише две победи и едно равенство в последните си три мача срещу именития гранд.

Преди седмица Байерн Мюнхен се наложи над Вердер Бремен с 4:2. Жером Гондорф откри резултата, разписвайки се за гостите в 25-ата минута. Крузе събра няколко футболисти на домакините и хитро намери Гондорф, който прати топката между краката на Свен Улрайх за 0:1.

"Бременските музиканти" продължиха да бъдат по-активни на терена и могат да съжаляват, че не удвоиха аванса си. Вместо това - в 41-ата минута защитата на Вердер позволи на Жером Боатенг да намери Мюлер в наказателното поле с пас от центъра, след което последва гол за 1:1.

В 63-ата Роберт Левандовски донесе обрата и глътка успокоение за феновете по трибуните, засичайки с глава центриране от корнер на Хамес. Гостите обаче не се предадоха и в 74-ата минута стигнаха до равенството, но за това им помогна Никлас Зюле, който си вкара автогол - 2:2.

Отново Лева изведе тима си напред в резултата в 76-ата минута, а всичко приключи в 84-ата, когато Мюлер вкара нов гол за баварците и с това сложи точка на спора.

Така играчите на Юп Хайнкес продължават уверено и необезпокоявано да се приближават с всеки изминал кръг до поредната Сребърна салатиера. В момента Байерн е с 47 точки и има повече от комфортен аванс от 16 пункта пред тимовете на Байер Леверкузен, Шалке 04, РБ Лайпциг и Борусия Мьонхенгладбах.

За предстоящия двубой отсъстващи за баварците са Нойер и Алкантара.

Хофенхайм продължава със своите непостоянни изяви. В предишния кръг възпитаниците на младия Юлиан Нагелсман претърпяха тежко домакинско поражение с 1:4 от амбициозния Байер Леверкузен. Загубата остави Хофе на 9-та позиция с 27 точки, като успокоителното за "сините" от Зинсхайм е, че дистанцията от 2-ро до 9-то място е едва четири пункта.

Добрите новини за гостите са, че преди визитата в Бавария няма отсъстващи футболисти.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Хофенхайм 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!