Дортмунд отново разочарова - загуби у дома от Вердер (видео)

Вердер Бремен стигна до впечатляваща победа с 2:1 като гост на Борусия Дортмунд в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. Егестейн даде аванс на "Бременските музиканти" в 26-ата минута, след като се разписа с удар от наказателното поле, пращайки топката в далечния ъгъл.

Обамеянг изравни за Дортмунд в 57-ата минута. Звездата на BVB бе точен с глава от близка дистанция - 1:1. В крайна сметка гостуващият тим стигна до успеха с гол на Гебре Селасие, който бе точен с глава в 65-ата минута.

Борусия продължава да разочарова верните си фенове и вече е на 7-о място с 22 точки в актива си. Победа бе важна за Вердер Бремен, който вече има 14 точки и заема 16-та позиция, но продължава да прави опит да се отлепи от последните места в класирането.