Байерн се измъчи, но си свърши работата срещу Айнтрахт (видео)

Байерн Мюнхен се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Айнтрахт Франкфурт в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. Артуро Видал вкара единственият гол в мача. Той бе точен с глава след 20 минути игра.

Доста спорно положение бе в 53-ата минута, когато реферът можеше да изгони Видал за втори жълт картон. Халфът умишлено фаулира устремилият се към наказателното поле Мариус Волф, но в крайна сметка съдията реши да не го предупреждава официално. Веднага след това Юп Хайнкес моментално реагира и замени чилиеца.

В 72-ата минута Айнтрахт остана с човек по-малко заради грубо влизане на Мариус Волф срещу Хамес Родригес. Реферът обаче прибегна до видеоповторение и реши да отмени директния червен картон.

До края баварците се отбраняваха добре, а домакините не успяха да стигнат до гол, дори и в добавеното 5-минутно продължение. Така Байерн задържаха аванса си, спечелвайки трите точки.