Стадион: "Комерцбанк Арена", Франкфурт на Майн
Дата: 09.12.2017 г.
Час: 16:30
Съдия: Харм Осмерс

Добре представящият се до момента отбор на Айнтрахт записа шеста победа от началото на сезона. В предишния кръг "орлите" осъществиха пълен обрат при гостуването си в столицата Берлин на местния Херта за крайното 2:1. По този начин възпитаниците на Нико Ковач вече имат 22 точки и към момента Айнтрахт е на 8-мо място в подреждането.

Кадровите проблеми за домакините са свързани с контузиите на Майер, Фабиан, Де Гузман, Маскарел и Чандлър.

Байерн Мюнхен не срещна трудности в последния си мач в Бундеслигата и успя да запише домакинска победа с 3:1 над новака Хановер 96. Двубоят започна с попадение Артуро Видал в 17-та минута, но преди края на първото полувреме гостите се върнаха отново в сблъсъка, изравнявайки резултата благодарение на Чарлисон Беншоп. Съставът на Юп Хайнкес започна уверено втората част, като в 67-та минута младия френски футболист Кингсли Коман записа името си сред голмайсторите за 2:1. Три минути преди на края сблъсъка Робърт Левандовски оформи крайното 3:1 за Байерн Мюнхен.

След спечелените три точки днес, Байерн Мюхен остава на върха в Бундеслигата и вече има преднина от 6 пункта пред втория Ред Бул Залцбург, който е с 26.

През седмицата баварците взеха частичен реванш от ПСЖ и победиха френския първенец с 3:1 в последен двубой от груповата фаза на Шампионската лига, но в крайна сметка Байерн завърши на 2-ро място в крайното подреждане.

Преди предстоящия двубой аут за гостите са Нойер, Робен и Алкантара.

Байерн не успя да спечели последните си две визити на "Комерцбанк Арена", завършвайки 2:2 и 0:0. В същото време, Айнтрахт няма победа над баварците у дома от сезон 2009/10, когато "орлите" печелят с 2:1.

Прогноза: Айнтрахт Франкфурт - Байерн Мюнхен 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!