Байерн бързо ще се върне на победния път

Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 02.12.2017 г.
Час: 16:30
Съдия: Гидо Винкман

Байерн Мюнхен записа грешна стъпка, губейки с 1:2 при гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата. Торган Азар откри резултата, разписвайки се от дузпа в 39-ата минута, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Никлас Зюле. В 43-ата минута Левандовски нацели гредата след атрактивно изпълнение с пета. В следващата атака "жребчетата" нанесоха своя втори решаващ удар. Матиас Гинтер вкара за своя тим, удвоявайки аванса на тима си. Положението за Байерн стана още по-неприятно, след като Хамес Родригес и Хуан Бернат получиха контузии и бяха принудително заменени.

В 74-ата Артуро Видал върна един гол с далечен удар. До края положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка домакините стигнаха до успеха.

Така баварците инкасираха първа загуба под ръководството на Юп Хайнкес. Въпреки това, Байерн остава едноличен водач в таблицата за временното класиране с актив от 29 точки, което е с 3 повече пред преследвача РБ Лайпциг.

В лазарета на домакините са Нойер, Риберти, Робен, Алкантара, Алаба и Бернат.

Представящият се задоволително към момента новак Хановер 96 прекъсна серията от две поредни загуби в първенството. В предишния кръг съставът от Долна Саксония завърши наравно - 0:0, на собствен терен с другия новак Щутгарт. Със спечелената точка хората на Андре Брайтенрайтер вече имат 19 и заемат 10-ото място в подреждането.

За тежката визита в Бавария с травми за Хановер 96 са Бех, Приб, Базее, Фелипе и Жонатас.

Байерн е в серия от девет поредни шампионатни победи над предстоящия съперник. За последно долносаксонци успяха да спечелят като гости в Мюнхен през сезон 2006/07, побеждавайки с 1:0.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Хановер 96 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!