Нова победа над Лайпциг и първо място за Байерн (видео)

Байерн Мюнхен записа втора поредна победа над РБ Лайпциг и то само в рамките на 72 часа. Този път баварците се наложиха над своя съперник с 2:0 за първенство, като този успех изкачи шампионите на първо място в класирането.

В 19-ата минута Робен проби по дясното крило и центрира към връхлитащия Хамес, който заби топката в мрежата за 1:0. В 38-ата минута Хави Мартинес даде страхотен извеждащ пас към Левандовски и полякът не сбърка за крайното 2:0. След почивката домакините логично решиха да спестят сили, а гостите не се виждаха как ще стигнат до нещо интересно.

Баварците вече са на 3 точки пред Борусия Дортмунд, а след седмица двата тима се изправят на “Сигнал Идуна Парк". Лайпциг пък е трети на пункт зад BVB.