Стадион: "Олимпиящадион", Берлин
Дата: 01.10.2017 г.
Час: 16:30
Съдия: Харм Осмерс

Участникът в Лига Европа - Херта Берлин, записа втора загуба за сезона в Бундеслигата. В предишния кръг, донякъде изненадващо, "старата дама" отстъпи с 0:1 при гостуването си на колебливия тим на Майнц 05. Поражението остави столичани с актив от 8 точки, като отборът е на 8-ма позиция в класирането. През седмицата Херта загуби с 0:1 гостуването си на шведския Йостерсунд в Лига Европа

За настоящия двубой наставникът на домакините Пал Дардай няма да може да разчита на контузените Шибер и Селка, а Ибишевич е наказан.

Първенецът Байерн изпрати никак успешна предходна седмица. В предишния кръг Байерн Мюнхен не успя да се върне поне за малко на върха в Бундеслигата, след като завърши при 2:2 срещу Волфсбург. Роберт Левандовски откри резултата малко след половин час игра от дузпа като така достигна до своя седми гол през сезона. Рафиня отклони удар на Робен за втори гол преди почивката Байерн се оттегли с два гола аванс. През втората част, обаче, баварците пропиляха комфортния аванс срещу неубедителните до момента гости и завършиха наравно 2:2. Така Байерн има 13 пункта и заема 3-ото място във временното класиране, като преди мачовете от предстоящия кръг баварците изостават на 3 точки от лидера Борусия Дортмунд.

През седмицата Байерн допусна неприятна загуба с 0:3 при гостуването си на ПСЖ в двубой от Шампионската лига. Мачът се оказа последен за Карло Анчелото начело на клуба и на следващия ден опитният италиански специалист бе освободен. Засега, начело на тима ще бъде Вили Саньол, който е доскорошен дългогодишен състезател на баварците.

За гостуването в столицата с травми за Байерн са Нойер и Бернат.

Херта няма победа у дома над настоящия съперник от сезон 2008/09, когато за последно "старата дама" печели с 2:1.

Прогноза: Херта Берлин - Байерн Мюнхен 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!