Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 22.09.2017 г.
Час: 21:30
Съдия: Кристиан Дингерт

Първият двубой от програмата на 6-я кръг в елитната Първа Бундеслига ще се състои в провинция Бавария, където шампионът Байерн Мюнхен посреща никак неубедителния състав на Волфсбург.

Байерн Мюнхен се наложи с 3:0 при визитата си на Шалке 04 в среща от междинния пети кръг на Бундеслигата. Роберт Левандовски откри резултата, след като беше точен от дузпа в 25-ата минута. Само четири минути след това и Хамес Родригес успя да се разпише, с което до голяма сложи точка на спора. За колумбиеца това бе дебют като титуляр в шампионата и той се отблагодари на Карло Анчелоти по най-добрият начин.

Иначе след почивката положения имаше и пред двете врати, но нов гол падна чак 15 минути преди края, когато Видал успя да се разпише и по този начин оформи крайния резултат. Така Байерн вече има 12 точки и продължава да е на 2-ро място. С контузии преди настоящия мач са Нойер, Робен, Алаба и Бернат.

Отборът на Волфсбург пък направи домакинско 1:1 срещу Вердер Бремен в междинния кръг от първенството. Двубоят бе първи за новоназначения наставник на "вълците" Мартин Шмид. Със спечелената точка Волфсбург вече има 5 и е на ... място в подреждането. За тежката визита в дома шампиона аут са Марио Гомес, Бруукс и Брума.

Волфсбург играе много трудно в Мюнхен. За последно "вълците" не загубиха през сезон 2001/02, когато двубоят завърши 3:3, а след това Байерн спечели всичките си шампионатни домакинства срещу този съперник.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Волфсбург 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!