Третият вратар помогна на Байерн да изхвърлят Дармщат от Бундеслигата

Новият стар шампион Байерн Мюнхен едва надви с 1:0 слабака Дармщат 98 в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. По този начин днешният съперник на баварците официално изпадна от елита. Хуан Бернат вкара гола в 18-ата минута, но три минути преди края направи дузпа, която обаче третият страж Том Щарке спаси. Иначе баварците останаха без първите си два избора на вратата. След като още през април титулярят Мануел Нойер се контузи, сега в навечерието на мача с Дармщад, травма връхлетя и резервата му Свен Улрайх.

Щарке обаче се справи отлично, след като спаси удара от бялата точка на Хамит Алтънтоп. Така Байерн се поздрави с успеха и събра 76 точки на върха, докато Дармщадт остава на дъното с 24 пункта и вече изпадна математически.