Стадион: "БайАрена", Леверкузен
Дата: 15.04.2017 г.
Час: 19:30
Съдия: Даниел Зиберт

Отборът на Байер Левркузен със сигурност иска сезонът да приключи по-скоро. "Аспирините" записват много разочароваща кампания, която бе съпътствана и с треньорска рокада преди няколко месеца. Нещо повече - Байер се намира по-близо до зоната на изпадащите, отколкото до местата, които дават право на участие в евротурнирите. В предишния кръг отборът бе надиграна с 0:1 при гостуването си на сензацията РБ Лайпциг и то след гол в 93-ата минута. Така "аспирините" остават с актив от 35 точки и са на 12-то място в класирането. За настоящия двубой наставникът Тайфун Коркут няма да може да разчита на Бендер, Чалханоглу, Чичарито и Тах.

Байерн Мюнхен записа категорична победа над Борусия Дортмунд с 4:1 в дербито на 28-ия кръг на германската Бундеслига. Домакините бяха по-добрият отбор и напълно заслужено зарадваха феновете на стадион "Алианц Арена". Шампионите откриха рано резултата чрез Франк Рибери. В десетата минута Роберт Левандовски удвои преднината на баварците. В средата на първата част Рафаел Герейро върна интригата с невероятен снаряд. Малко след почивката Ариен Робен върна аванса от два гола на баварците. В средата на втората част Левандовски вкара от дузпа и сложи точка на спора. След успеха днес Байерн Мюнхен събра 68 точки и води с десет пред втория РБ Лайпциг.

През седмицата, обаче, Байерн загуби с 1:2 домакинството си на Реал Мадрид в първия четвъртфинален двубой в Шампионската лига и допълнително си усложни задачата преди тежкия реванш в испанската столица. Не е изключено именно треньорът на баварците Карло Анчелоти да запази повечето титуляри свежи за ключовата среща, тъй като и без това едва ли Байерн ще пропилее аванс от 10 точки до края на кампанията по пътя към поредната Салатиера в Бундеслигата. Левандовски и Хумелс със сигурност пропускат гостуването в Леверкузен.

Прогноза: Байер Леверкузен - Байерн Мюнхен 1:1