Мьонхенгладбах проспа едно полувреме, но се разправи с Шалке

Борусия Мьонхенгладбах спечели с изразителното 4:2 домакинството си на Шалке 04 в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. След силните си начални минути и отменен заради засада гол, домакините от Борусия поведоха в 29-ата минута след гол на Фабиан Джонсън, дошъл след негов хубав удар.

В 38-ата минута Набил Бенталеб се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Кристоф Крамер в наказателното поле. След почивката головата фиеста продължи с пълна сила. Рафаел, Ларс Щиндъл и Джонсън развиваха атака след атака и това даде резултат първо в 64-ата минута, когато американецът се разписа отново за 2:1. Само три минути по-късно Оскар Венд покачи на 3:1, а Рафаел окончателно сломи Шалке с гол за 4:1 в 76-ата. В 83-ата Леон Горетцка сложи край на попаденията след удар с глава.

Мьонхенгладбах вече е само на 3 точки от шестата позиция в класирането. В същото време тимът от Гелзенкирхен остава на незавидната 13-а позиция.