Дортмунд с победа над Леверкузен в мач с осем гола

Борусия Дортмунд се наложи над Байер Леверкузен с 6:2 в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. На своя "Сигнал Идуна Парк“ - играчите на Томас Тухел отчаяха "аспирините“ още от самото начало. Усман Дембеле откри в 6-ата минута, а преди да е изминал половин час игра Пиер-Емерик Обамеянг покачи до 2:0.

След почивката Кевин Фоланд върна един гол за Байер, но Обамеянг възстанови преднината от две попадения в 69-ата минута – 3:1. Вендел намали резултата четвърт час преди края, след което последваха три безответни гола в мрежата на Бернд Лено. Първо Кристиан Пулишич (77'), а след него Андре Шюрле (85' – дузпа) и Рафаел Герейро (90+2') окончателно довършиха гостите.

След успеха Борусия е вече трети в класирането с 43 точки, а четвъртият Хофенхайм не е съвсем далеч с 41 пункта.