Жълто-черна класика над Фрайбург

Борусия Дортмунд записа класическа победа с 3:0 при визитата си на Фрайбург на "Шварцвалд" в среща от 22-ия кръг на германската Бундеслига. Благодарение на този важен успех рурците вече имат 40 точки в актива си и си запазиха 3-ото място в класирането.

Първото попадение в срещата бе дело на Папастатопулос, който бе точен в 13-ата минута на срещата. Герейро центрира отлично от фаул, а топката попадна право на главата на Сократис, който я изпрати в далечния ъгъл и матира противниковия страж.

Обамеянг вкара другите два гола - в 55-ата и 70-ата минути и по този начин оформи успеха за своя тим. При първото му попадение Ройс намери Обамеянг на абсолютно празна врата и габонецът вкара топката в мрежата. При третото попадение Дурм бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да вкара, той реши да заложи на сигурно и да намери Оба, който на празна врата успя да реализира.