Байерн разпиля Хамбургер на осем (видео)

Байерн Мюнхен записа разгромен успех над Хамбургер с 8:0 в двубой от 22-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена". Шампионите убиха интригата още в края на първото полувреме, когато Роберт Левандовски вкара втория си гол, правейки резултата класически. Иначе преди това - Артуро Видал откри резултата в 17-ата минута. Чилиецът се оказа най-находчив при пробива на Алаба и след асистенция на Томас Мюлер нанесе точен изстрел точно от границата на наказателното поле - 1:0.

Вторият гол падна в 24-ата минута. При тази ситуация реферът посочи бялата точка заради нарушение срещу Томас Мюлер в наказателното поле. Левандовски превърна дузпата в гол за 2:0. В 42-ата минута Коста стреля, но вратаря спаси. Все пак кълбото се озова у Левандовски и полякът с прекрасно изпълнение под гредата реализира за 3:0.

Десетина минути след почивката Левандовски оформи своя хеттрик и се настани на върха в листата на най-добрите реализатори. Веднага след това Томас Мюлер записа втората си асистенция в мача, подавайки на Алаба. В средата на втората част резервата Кингсли Коман се разписа на два пъти в рамките на по-малко от пет минути, а в самия край Ариен Робен оформи крайния резултат.

Байерн е лидер с 53 точки. Хамбургер няма победа над най-успешния германски клуб 17 мача и остава в зоната на изпадащите с 20 точки.