Гол в края донесе успеха на Байерн срещу Фрайбург

Байерн Мюнхен се наложи с 2:1 като гост на Фрайбург в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата. Резултатът бе открит след само 4 минути игра. Лоша намеса на Матс Хумелс позволи на Винченцо Грифо да овладее топката и да подаде към Хаберер. Нападателят се измъкна от Дейвид Алаба и с хубав не остави шансове на Мануел Нойер - 1:0.

Баварците постепенно започнаха да се свестяват след този удар и натискът им даде резултат в 35-ата минута. Равенството бе факт при едно изпълнение на корнер, след който Левандовски се озова непокрит и за поляка не бе трудно да отклони топката във вратата на Шволов - 1:1.

След почивката гостите от Мюнхен бяха още по-активни, но лош късмет и няколко неточни съдийски решения им попречиха да стигнат до гол в редовното време. Такъв все пак падна в добавеното време на срещата, когато точен бе Левандовски.