Байерн си върна първото място след класика срещу РБ Лайпциг (видео)

Байерн Мюнхен записа класическа домакинска победа с 3:0 над изненадата на сезона РБ Лайпциг в най-очаквания мач на есента в Бундеслигата. Баварците си осигуриха успеха още през първата част, когато нанизаха трите гола и оставиха съперника с човек по-малко.

Тимът на Карло Анчелоти поведе в 17-ата минута, когато Лаам подаде на Левандовски, който стреля в гредата, след което топката попадна на крака на Тиаго, който я насочи в мрежата за 1:0. Секунди след това страничният стълб спаси "червените бикове" след силен удар на Дъглас Коща.

В 25-ата минута Чаби Алонсо завърши страхотна атака на тима си и вкара за 2:0. Пет минути след това Форшберг фаулира грубо Лаам и си заслужи червения картон. В последната минута на тази част Дъглас Коща се откъсна сам срещу вратаря и си спечели дузпа, която Левандовски реализира за 3:0.

След почивката двата тима се примириха със съдбата си в този мач и до нов гол така и не се стигна.

Така за поредна година Байерн се окичва с титлата на зимен първенец и ще се наслаждава на предстоящите празници.