Дортмунд разочарова феновете като за финал на годината

Борусия Дортмунд стигна само до равенство 1:1 с Аугсбург на своя "Сигнал Идуна парк" в последния си мач за тази година. "Жълто-черните" изоставаха на почивката след попадението на Жи Вон Дон. В 33-та минута той беше изведен страхотно сам срещу Роман Вайденфелер, но ударът му с левия крак беше спасен. При добавката с десния обаче препарира стража и откри резултата - 1:0 за гостите.

Все пак малко след подновяването Дортмунд изравниха чрез Усман Дембеле, а това се оказа и крайният резултат. До края на срещата имаше положения и пред двете врати, но до нов гол така и не се стигна. Така този мач завърши без победител и Борусия завършва годината с 27 точки, на девет от върха. Аугсбург е в средата с 18 точки.