Хофенхайм и Дортмунд с равенство (видео)

Хофенхайм и Борусия Дортмунд не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща от кръга на Бундеслигата. Така Хофе остава единственият тим в шампионата, който не познава вкуса на поражението от началото на сезона и се изкачи на трето място в класирането, с равен брой точки с Херта Берлин.

Гостите играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Марко Ройс беше изгонен в 41-ата минута. Иначе Марк Ут откри резултата след само 3 минути игра. Радостта на домакините не трая дълго и в 11-ата минута Марио Гьотце вкара за 1:1 и по този начин върна мача в началната си позиция.

В 20-ата минута Сандро Вагнер даде нов аванс на домакините и при резултат 2:1 завърши първата част. Веднага след почивката "жълто-черните" отново стигнаха до равенство. Пиер-Емерик Обамеянг бе точен в 48-ата минута, като по този начин оформи и крайния резултат в срещата.