Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 10.12.2016 г.
Час: 16:30
Съдия: Саша Щегеман

Шампионът Байерн Мюнхен постигна втора поредна победа в Бундеслигата. В предишния кръг баварците очаквано се наложиха като гост срещу Майнц 05, надигравайки опонента с 3:1. Две дежурни попадения отбеляза Роберт Левандовски, а един гол вкара Робен. Така играчите на Карло Анчелоти събраха 30 точки, но въпреки това остават на 2-ото място във временното класиране, изоставайки с 3 пункта от сензацията РБ Лайпциг, а директният сблъсък за лидерската позиция ще е в последния кръг на полусезона няколко дни преди Коледа. През седмицата Байерн победи с минималното 1:0 Атлетико Мадрид за престиж в последен двубой от груповата фаза на Шампионската лига, като баварците финишираха на 2-ото място в крайното подреждане. За настоящия двубой в лазарета на домакините са Хумелс и Коман.

Отборът на Херта Берлин стигна до драматичен обрат след почивката при гостуването си на Волфсбург за крайното 3:2 и то след гол от дузпа в последната минута. Домакините на два пъти повеждаха, но отново не показаха характер и допуснаха седма загуба през сезона. По този начин "вълците" се намират непосредствено над опасната зона, като заемат 15-ото място в подреждането с актив от 10 точки. За тежката визита в Мюнхен контузени са Азаоуи и Завада, а с наказания са Арнолд и Сегин.

Едва ли е особена изненада фактът, че Байерн във впечатляваща серия над Волфсбург у дома и баварците имат 14 поредни победи. За последно "вълците" не загубиха в Мюнхен през сезон 2001/02, когато двубоят завърши с резултатното 3:3.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Волфсбург 3:0