Стадион: "Опел Арена", Майнц
Дата: 02.12.2016г.
Час: 21:30
Съдия: Даниел Зиберт

Първият двубой от програмата на 13-я кръг на германската Първа Бундеслига ще се състои в в столицата на федерална провинция Райнланд-Пфалц - Майнц, където едноименният отбор посреща шампиона Байерн Мюнхен.

В последния си шампионатен двубой домакините отново демонстрираха колебания далеч от дома и инкасираха трета поредна загуба. Този път "червените" отстъпиха с 1:2 от Херта и то след допуснат пълен обрат. Така играчите на Мартин Шмид остават с актив от 17 точки и към настоящия момент Майнц е на 9-ото място в класирането. Клеменс, Цимлинг и Бергрийн са контузени, а Гбамин е наказан за предстоящия двубой.

Не и без помощта на съдията и с много трудности Байерн Мюнхен успя да се справи с гостуващия Байер Леверкузен за крайното 2:1. Тиаго Алкантара откри в 30-ата минута, но само пет по-късно Хакан Чалхаанолу изравни. Матс Хумелс реализира с глава за 2:1 в 56-ата минута. В заключителните минути на срещата Хави Мартинес спря с ръка топката след удар на Кевин Фоланд с глава. Кълбото най-вероятно щеше да влезе в мрежата за 2:2, но съдийската бригада не забеляза ситуацията. По този начин баварците отново съкратиха до 3 точки изоставането си от изненадващия лидер РБ Лайпциг. Играчите на Карло Анчелоти имат 27 пункта в актива си. За гостуването на Майнц с травми за Байерн са Бадщубер и Коман.

Байерн Мюнхен е в поредица от четири последователни успеха като гост на Майнц 05. За последно "червените" победиха на собствен терен баварския колос през сезон 2011/12 с 3:2. Последният двубой между двата отбора завърши с шокиращ успех на Майнц насред Мюнхен с 2:1, като през миналогодишната кампания селекцията на Мартин Шмид бе един от двата отбора, които надиграха Байерн.

Прогноза: Майнц 05 - Байерн Мюнхен 0:2