Вердер не успя да се опре на Шалке

Шалке 04 постигна убедителна победа с 3:1 над Вердер Бремен в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. "Миньорите" поведоха в 35-ата минута, когато Макс Майер стреля от далечна дистанция, но удари гредата, а веднага след това Алесандро Шьопф беше на точното място и при добавката с глава даде успя да открие резултата.

Три минути по-късно "кралскосините" удвоиха преднината си, след като Набил Бенталеб вкара с удар от близко разстояние. В края на първото полувреме Вердер намали резултата. Серж Гнабри бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на "бременските музиканти", която потърпевшия превърна в гол.

Алесандро Шьопф сложи точка на спора с гол в 63-ата минута, фиксирайки крайното 3:1. Така Шалке се изкачи на 12-ата позиция с 11 точки, а Бремен остана в зоната на изпадащите със 7 точки.