Дортмунд мачка, Байерн стигна само до точка срещу Хофе

Байерн Мюнхен и Хофенхайм не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 1:1 в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. Керем Демирбай вкара за гостите в 16-ата минута, но в 34-ата минута съотборникът му Стивен Цубер заби топката в собствената си мрежа за 1:1.

След почивката положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна. Така гостите все още нямат загуба през шампионата.

В друга интересна среща  Борусия Дортмунд стигна до победа с 5:2 като гост на Хамбургер. В 4-ата минута Емре Мор стреля от добра позиция след подаване отляво, а стражът на домакините Рене Адлер изби, но при добавката Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата.

В 23-ата минута защитникът на Хамбургер ШФ Йоан Джуру сбърка фатално, подарявайки топката на Емре Мор. "Деветката" на дортмундци подаде на Обамеянг, който на празна врата реализира второто си попадение в срещата. Само 4 минути след втория гол Обамеянг оформи своя хеттрик, след асистенция с глава от Марк Бартра.

В 48-ата минута Обамеянг вкара четвърти гол в мача, а в 55-ата домакините върнаха едно попадение чрез Мюлер. В 76-ата Дембеле вкара за 1:5, а крайния резултат оформи Мюлер в 81-ата минута.