Байерн си свърши работата срещу Мьонхенгладбах (видео)

Байерн Мюнхен победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 в дербито на осмия кръг в Бундеслигата. Шампионите изиграха силно първо полувреме на своя стадион "Алианц Арена". Автори на попаденията станаха Артуро Видал и Дъглас Коста. Първият гол падна след четвърт час игра. Робен чукна за Рафиня, който центрира към границата на малкия пеналт и там Видал вкара по прекрасен начин с глава.

Второто попадение падна в 31-ата минута. Давид Алаба центрира отляво, а в наказателното поле Оскар Вендт пропусна топката, която стигна до Дъглас Коста, а той спря на гърди и след това нанесе точен удар - 2:0.

През второто полувреме Байерн намали оборотите и положенията намаляха. Все пак трябва да се отчете, че двайсетина минути преди края Хаан нацели гредата. Тимът от Мюнхен събра 20 точки на върха, докато Борусия Мьонхенгладбах е десети с 11 пункта на сметката си.